Rudolf Hrušínský

Rudolf Hrušínský

Narodil se v Praze. Na Státní konzervatoři studoval hru na akordeon a na klavír. Na DAMU vystudoval herectví. Od roku 1978 byl členem Činoherního klubu v Praze (Tři v tom, Něžný barbar, Hráči, Obsluhoval jsem anglického krále, Figarova svatba, Ženitba, Lakomec). Nyní hraje v Divadle bez zábradlí (Kdes byl dnes v noci, Blbec k večeři, Bez roucha).
Ve filmu začínal již jako student. Z jeho filmografie můžeme jmenovat např. Dobří holubi se vracejí, Postřižiny, Rozpuštěný a vypuštěný, Slavnosti sněženek, Vesničko má středisková, Konec starých časů, Obecná škola, Černí baroni, Krvavý román, Akumulátor 1, Knoflíkáři (v roce 1997 získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli v tomto filmu), Obsluhoval jsem anglického krále, Poslední plavky.
V posledních letech často účinkuje v televizních seriálech (Zdivočelá země, Ulice, Náves, Hraběnky).
Jeho koníčkem je zejména rybaření, také tenis. Rád maluje a je majitelem sítě galerií U Rudolfa (v Táboře, v Plané nad Lužnicí, v Sušici).
Rudolf Hrušínský je ženatý a má tři děti, z nichž nejstarší syn Rudolf také pokračuje v hereckém rodu. Mladší bratr Jan je též herec a principál Divadla Na Jezerce.

AudioStory © 1991-2018

Partneři: Nakladatelství Argo | Nakladatelství Vyšehrad | Nakladatelství Portál | Deník Knihy

Stránky: Miroslav Hařovský