Zlata Adamovská

Zlata Adamovská

Herečka, narozená v Praze, vystudovala pražskou konzervatoř a již v době studií získávala role díky svému talentu a kráse. První větší filmovou postavu vytvořila v adaptaci Páralova románu Mladý muž a bílá velryba. Dále se objevila ve filmech Lásky mezi kapkami deště, Causa králík, Lev s bílou hřívou. Za roli ve filmu Milenci a vrazi byla nominována na cenu Český lev.
Prošla i několika seriály: Sanitka, Hříchy pro pátera Knoxe (z něj nazpívala i písně na CD) nebo Ordinace v Růžové zahradě (třikrát cena Anno). Diváci ji však znají samozřejmě jako vynikající divadelní charakterní herečku. V roce 1986 přijala stálé angažmá v Městských divadlech pražských (Svatá Jana, Skleněný zvěřinec, Markéta Lazarová) a v roce 1990 přešla do Divadla Na Vinohradech (Maškaráda, Křehká rovnováha, Ideální manžel), kde působí dodnes. Mimořádnou roli hraje ve hře Na útěku v Divadle Ungelt.
Zlata Adamovská je považována za jednu z nejlepších českých dabingových hereček. Propůjčila svůj hlas například Meryl Streepové ve více než dvaceti filmech. K jejím nejoblíbenějším filmům s touto hollywoodskou hvězdou patří Madisonské mosty, na jejichž dabování ráda vzpomíná, a proto s radostí přijala nabídku četby této audioknihy.

AudioStory © 1991-2018

Partneři: Nakladatelství Argo | Nakladatelství Vyšehrad | Nakladatelství Portál | Deník Knihy

Stránky: Miroslav Hařovský